חיים בעוצמה - קדם תכנים

למה אנשים בוחרים חיים בעוצמה?

מידי שנה אני מעלה את המחירים שאני גובה בעבור תוכניות העוצמה שלי. על אף שהמחירים שלי לא כאלו יקרים ביחס לשוק אני עדיין נחשב לשירות יוקרתי ובניגוד לאנשים חדשים שמגיעים אליי, דווקא המכרים והקולגות שלי שואלים האם שכר הטרחה שלי לא גבוה מידי והאם אני לא חושש שזה יפגע לי בכמות הלקוחות. התשובה לשאלה השנייה היא לא ואת התשובה לשאלה הראשונה אני אפרט מיד ואני ממליץ לכל בעל עסק או נותן שירות לשאול את עצמו את השאלה החשובה הזו.

ראשית, אני גוף ידע מקצועי. הקדשתי שבע שנים מהחיים שלי ללמידת תואר ראשון ושני באוניברסיטת ת"א. למדתי חינוך ותקשורת ובתוך זה שילבתי עשרות קורסים בפסיכולוגיה ובמדעי נפש האדם ואף העמקתי את שדה המחקר בכתיבת ארבע עבודות בנושאים שונים בפסיכולוגיה. בנוסף אני קורא כל הזמן ספרות מקצועית ולומד קורסים שמשדרגים אותי ואת היכולות שלי ואין לי שום כוונה לעזוב את ספסל הלימודים אפילו לרגע.

בנוסף, למדתי Therapist NLP אך בשונה מחבריי האנאלפיסטים אני יודע שלא מדובר בתורה מסיני. חשוב היה לי ללמוד את השיטה ולהבין אותה ולאחר שעשיתי זאת אני יודע שבנדלר וגרינדר לא המציאו שום דבר אלא רק שילבו בין טכניקות קיימות. איך אני יודע את זה? פשוט מאוד: כשלמדתי באוניברסיטה למדתי את היסודות שעליהם נבנו כל הגישות בפסיכולוגיה. ולכן לטעמי אין הבדל גדול בין NLP ל-CBT ועל אף שמדובר בשתי שיטות טיפול שונות, הן עדיין חולקות יסוד משותף. בעיניי זה כמו ההבדל בין קוקה קולה רגיל לקולה זירו. בשני המקרים הבסיס הוא משקה מוגז בטעם קולה וההבדל הוא בכמות הסוכר והקלוריות. רוצה לומר: מכיר את השיטות השונות ואת הייחודיות והיתרונות של כל שיטה – אבל כולן בסופו של דבר נשענות על בסיס אחד ולכן אני טוען שאין עדיפות לאחת על פני האחרת ומה שצריך לקבוע זאת הוא האדם עצמו.

שנית, הרזומה שלי מונה 13 שנות הוראה, הדרכה, הנחיה ועבודה עם בני אדם וקבוצות בכל הגילים, השכבות והאוכלוסיות. כך שהניסיון המקצועי שלי עתיר באלפי אינטראקציות אנושיות מעניינות ומעשירות החל מכנסי העצמה ועד לקבוצות גמילה (לא אני נגמלתי, אבל כן הייתי שם לשמוע את הסיפורים המרתקים). אני אוהב בני אדם. אני אוהב להקשיב להם, להבין אותם, לראות כיצד הם חושבים ופועלים ואני אוהב ללכת איתם יד ביד למקום הכי מפחיד וכואב שלהם ושם להראות להם שהשד לא נורא כל כך. להראות להם שמה שהם הכי מפחדים ממנו לא באמת ככה ומה שהכי כואב להם לא חייב להיות ככה. כי שם, בדיוק שם, אנחנו פוגשים בקתרזיס.

ושלישית, יש לי רקורד מוכח שמצדיק את המחירים שאני גובה. באמתחתי מספר לא מבוטל של תלמידים שלמדו ממני, הוכשרו תחתי וליוויתי – ואני עוד מלווה – אותם וההצלחה שלהם יחד עם המשובים שאני מקבל מהם זה האוויר לנשימה שלי. לדעת שאני מצוין במה שאני עושה זה דבר אחד, לדעת שאני צריך לעשות את מה שאני עושה זו הסיבה האמיתית שבגינה אני עושה זאת. כי לפגוש אדם ולשנות לו את החיים לטובה זו מתת האל שקיבלתי ואותה אני אמשיך להעניק לכל מי שיקרה בדרכי, גם אם אין בינינו שום קשר עסקי וגם אם אינני מוכר לו דבר. ולשמחתי הרבה מידי שבוע אלוקים מזמן לי לפגוש אנשים חדשים במסגרות שונות והשיחה שלי איתם מסתיימת בשלל תובנות ועצות מעשיות שיעזרו להם בשיפור חייהם ובשימת קץ לבעיה הנוכחית שלהם. לפעמים די בשיחה אחת עמוקה בכדי להגיע לקתרזיס וכשזה קורה העולם הופך יפה יותר.

אני מכור לקתרזיס. זה יותר גדול ממני ויותר חזק ממני ולכן החלטתי לעשות את זה כל החיים. אבל אני לא מטפל. למרות שלא אחת מתבלבלים וחושבים שזה המקום שלי, אני תמיד מדגיש שאני לא מטפל אלא מורה דרך. ועם זאת, לשליחות הזו הגעתי דווקא כן מהמקום הטיפולי ובפעם הראשונה בחיי אני רוצה לשתף בסיפור של המטופל הראשון שלי.

הוא היה ילד בן 17, שמן, עם הפרעות אכילה, אפס ביטחון עצמי ועוד אינספור בעיות רגשיות וחברתיות. ועל אף – ואולי דווקא בגלל – שבילדות הוא אובחן כמחונן עם יכולות מנטאליות גבוהות לגילו, הוא ספג המון אלימות והיו לו קשיים לא נורמליים בתקשורת חברתית ולכן נחשב למוזר ואאוטסיידר. תמיד דרכו עליו, תמיד צחקו עליו, תמיד רמסו אותו וגם מהרגעים הכי טראומטיים שלו עשו בדיחה. והוא הרגיש לבד ולא ידע מה לעשות וגם לא הצליח למצוא מישהו שיכול לעזור לו. אז לא הייתה לו ברירה והוא נאלץ לעשות את זה לבד.

לילד הזה קראו חיים משרקי. עדיין קוראים לו ככה, רק שזה כבר לא אותו אחד. כי בתהליך מאסיבי שארך למעלה משנתיים הוא עבר תהליך שיצר שינוי של 180 מעלות בזכות עצמו. בזכות הלמידה וההבנה של מרכיבי הנפש הסבוכים ביותר וכיצד להתמודד עם המציאות כשאין שום אופציה אחרת. והיום הוא יודע מה צריך לעשות וכבר לא צריך שום אופציה אחרת. וכשהתהליך הסתיים הילד הזה נשבע שהוא ייתן את כל מה שיש לו בשביל שאף אחד אחר לא יצטרך לעבור את מה שהוא עבר. שאף אחד לא יצטרך להסתובב עם נפש מרוסקת בתוך גוף שמח לכאורה שמנסה לחפות על מה שמסתתר בפנים. כי הוא היה שם והוא יודע טוב מאוד איך זה מרגיש ועד כמה זה מפחיד וכואב מבפנים.

וזה התחיל בלהיות איש הסוד של החברים בסביבה. להיות האיש שכולם פונים אליו לשיתוף וייעוץ. ואח"כ להפוך ל"פסיכולוג" של החבורה, זה שיודע להכיל ולתת את העצה הנכונה. וזה המשיך בללמד צעירים איך להתקבל לאוניברסיטה ואח"כ לעזור להם לסיים את התואר בהצלחה, וזה המשיך לגדול ולהתעצם והיום הוא עוזר לאנשים לשנות או להשיג את מה שהם רוצים בתוך שלושה חודשים. כי כשאתה יודע ממקור ראשון מה המחסומים הכי גדולים של הנפש האנושית אתה גם יודע איך לפרק אותם כל הדרך לחיים בעוצמה. שזה אומר לממש את החיים שלך כפי שאתה רוצה וכפי שבאמת מגיע לך.

וכמו שאני תמיד אומר לתלמידים שלי: אם אני עשיתי את זה – כל אחד יכול. ואני אוסיף שכל אחד צריך. כי לכל אחד מגיע לחיות חיים בעוצמה.

כמו תמיד אני זמין בהשארת פרטים כאן באתר, במסנג'ר, בוואטסאפ וגם בטלפון למי שירצה לדבר ולהתייעץ. אני כאן בשבילך.

כתיבת תגובה

שיתוף

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

שיתוף

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter